Βαθμολογία

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑ  2018-19

Α’ ΓΥΡΟΣ
4η αγωνιστική
Ομάδα Βαθμολ. Αγώνες Νίκες Ήττες Επίθεση Άμυνα Διαφορά
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 8 4 4 0 325 202 123
Α.Ε.Κ. 8 4 4 0 300 211 89
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 8 4 4 0 304 216 88
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ 7 4 3 1 272 237 35
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 7 4 3 1 211 215 -4
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘHΝΩΝ 6 4 2 2 239 238 1
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 5 4 1 3 214 229 -15
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 5 4 1 3 176 240 -64
Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. 5 4 1 3 228 293 -65
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 5 4 1 3 223 290 -67
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 4 4 0 4 232 283 -51
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 4 4 0 4 210 280 -70

 

Η επόμενη αγωνιστική

Α’ ΓΥΡΟΣ
5η αγωνιστική
Ημέρα Ημ/νία Ώρα Γήπεδο Γηπεδούχος Φιλοξενούμενος
ΤΡ 23/10/2018 21:30 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ Α.Ε.Κ.
ΤΡ 23/10/2018 21:30 ΓΟΥΔΗ Δ.Ζ. Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΤΡ 23/10/2018 21:30 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΤΡ 23/10/2018 21:30 ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ
ΤΡ 23/10/2018 21:30 ΣΤ.ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΤΡ 23/10/2018 21:30 Π.Α.Κ. ΔΑΙΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ

 

Οι αγώνες της ομάδας μας

Α’ ΓΥΡΟΣ
Αγων. Ημέρα Ημ/νία Ώρα Γήπεδο Γηπεδούχος Φιλοξενούμενος Σκορ
ΤΡ 25/09/2018 21:30 ΑΝΔΡ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 72-37
ΤΡ 02/10/2018 21:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ 43-59
ΤΡ 09/10/2018 21:30 ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 58-43
ΤΡ 16/10/2018 21:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 53-51
ΤΡ 23/10/2018 21:30 ΓΟΥΔΗ Δ.Ζ. Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΤΡ 30/10/2018 21:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
ΤΡ 06/11/2018 21:30 Π.Α.Κ. ΔΑΙΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
ΤΡ 13/11/2018 21:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΤΡ 20/11/2018 21:30 ΣΑΙΝΤ ΛΩΡΕΝΣ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
10η ΤΡ 27/11/2018 21:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ Α.Ε.Κ.
11η ΤΡ 04/12/2018 21:30 ΣΤ.ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
Β’ ΓΥΡΟΣ
12η ΤΡ 11/12/2018 21:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
13η ΤΡ 18/12/2018 21:30 ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
14η ΤΡ 08/01/2019 21:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ
15η ΤΡ 15/01/2019 21:30 ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
16η ΤΡ 22/01/2019 21:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ Ε.Φ.Α.Ο.Ζ.
17η ΤΡ 29/01/2019 21:30 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
18η ΤΡ 05/02/2019 21:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
19η ΤΡ 12/02/2019 21:30 Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
20η ΤΡ 19/02/2019 21:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ
21η ΤΡ 26/02/2019 21:30 Δ.Γ.ΑΓ.ΘΩΜΑ Α.Ε.Κ. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
22η ΤΡ 05/03/2019 21:30 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ

 

Μετά την Α’ φάση (κανονική περίοδος) ακολουθεί η Β’ των «play off», στην οποία συμμετέχουν οι ομάδες που κατετάγησαν από την πρώτη (1η) έως και την τέταρτη (4η) θέση (θα αγωνισθούν η 1η με τη 4η και η 2η με την 3η). Οι δύο νικήτριες ομάδες προκρίνονται στην επόμενη φάση Γ’ των «play off», ενώ οι δύο ηττημένες ομάδες θα αγωνιστούν για την τελική κατάταξη της τρίτης (3ης) και τέταρτης (4ης) θέσης του πρωταθλήματος.

Στη Γ’ φάση των «play off» οι ομάδες θα αγωνιστούν για την τελική κατάταξη της πρώτης (1ης) και δεύτερης (2ης) θέσης του πρωταθλήματος. Η νικήτρια ομάδα προκρίνεται απευθείας στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΟΚ.

Οι τρεις (3) τελευταίες ομάδες της κατάταξης, κατά την κανονική περίοδο, θα υποβιβαστούν στη Β’ κατηγορία Εφήβων της ΕΣΚΑ.