Βαθμολογία

ΕΣΚΑ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2019-20

Αναστάλθηκε το πρωτάθλημα, λόγω της πανδημίας του Covid-19, στην 21η αγωνιστική (10η Β’ γύρου), με 2 αγωνιστικές να υπολείπονται για την ολοκλήρωσή του και μετά την αναδιάρθρωση των κατηγοριών, η ομάδα μας την περίοδο 2020-2021, θα αγωνίζεται στην Α2 Εθνική κατηγορία Γυναικών, η οποία θα αποτελείται από 45 ομάδες, μοιρασμένες σε 4 ομίλους.

20η αγωνιστική (9η Β’ γύρου)
Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Επίθεση Άμυνα Διαφορά
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 38 20 18 2 1142 921 221
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 38 20 18 2 1115 874 241
ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 33 20 13 7 1046 964 82
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 33 20 13 7 1185 1089 96
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 31 20 11 9 969 954 15
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 29 20 11 9 993 969 24
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 27 20 7 13 951 978 -27
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 27 20 10 10 969 1080 -111
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 26 20 6 14 1027 1128 -101
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 25 20 5 15 945 1077 -132
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 24 20 4 16 982 1118 -136
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 24 20 4 16 979 1151 -172

 

οι αγώνες της ομάδας μας

Α’ ΓΥΡΟΣ
Αγων. Ημέρα Ημ/νία Ώρα Γήπεδο Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη Σκορ
ΚΥ 29/09/2019 18:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 47-45
ΚΥ 06/10/2019 19:30 ΡΟΥΦ ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 45-58
ΚΥ 13/10/2019 18:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 60-44
ΚΥ 20/10/2019 18:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 57-46
ΚΥ 27/10/2019 21:00 ΓΕΡΑΚΑ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 49-55
ΚΥ 03/11/2019 21:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 54-31
ΚΥ 10/11/2019 19:30 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Μ. ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 41-54
ΚΥ 24/11/2019 18:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 58-29
ΚΥ 01/12/2019 20:30 ΓΟΥΔΗ Δ.Ζ. ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 35-52
10η ΚΥ 08/12/2019 18:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 64-53
11η ΚΥ 15/12/2019 20:15 ΩΡΩΠΟΥ ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 57-62
(κ.αγ. 51-51)
Β’ ΓΥΡΟΣ
12η ΚΥ 22/12/2019 20:00 ΑΝΘΟΥΠΟΛΗΣ ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 59-55
(κ.αγ. 43-43)
13η ΚΥ 12/01/2020 18:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ 55-37
14η ΚΥ 19/01/2020 18:30 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 51-42
15η ΚΥ 26/01/2020 19:15 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΖΑΧ. ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 38-52
16η ΚΥ 02/02/2020 18:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 69-50
17η ΚΥ 09/02/2020 19:30 ΜΕΤΣ Α’ ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 46-62
18η ΚΥ 16/02/2020 19:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 48-38
19η ΚΥ 23/02/2020 19:00 ΒΙΚΕΛΑΣ ΔΗΜ. ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 44-52
20η ΚΥ 08/03/2020 18:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 59-36
21η ΚΥ 15/03/2020 20:00 ΑΙΓΑΛΕΩ ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
22η ΚΥ 22/03/2020 18:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ

 

Στη Β’ φάση των “play off” συμμετέχουν οι ομάδες που κατετάγησαν από την πρώτη (1η) έως και την τέταρτη (4η) θέση της κατάταξης της Α’ φάσης (κανονικής) του πρωταθλήματος. Οι δύο (2) ηττημένες ομάδες της συγκεκριμένης φάσης θα αγωνισθούν για την τελική κατάταξη της τρίτης (3ης) και τέταρτης (4ης) θέσης του πρωταθλήματος, ενώ οι δύο νικήτριες ομάδες θα αγωνισθούν στην επόμενη φάση των “play off” (Γ’ φάση).

Στη Γ’ φάση των “play off” η νικήτρια ομάδα ανεβαίνει στην Α2 Εθνική Κατηγορία και τοποθετείται στο Νότιο Όμιλο.

Θα υποβιβαστούν στην Β’ κατηγορία ΕΣΚΑ οι δύο τελευταίες ομάδες της Α’ φάσης (κανονικής), δηλαδή η ενδέκατη (11η) και η δωδέκατη (12η) της κατάταξης. Σε περίπτωση που υποβιβασθούν ομάδες της ΕΣΚΑ από την Α2 Εθνική Κατηγορία τότε αντίστοιχα υποβιβάζεται ο ίδιος αριθμός ομάδων στην Β΄ Κατηγορία της ΕΣΚΑ.