• Αυτή η εκδήλωση έχει τελειώσει.

Άνδρες , Β’ Εθνική : ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ : 70-81

Κυριακή 27 Μαρτίου 2016 , 17:00

Πρωτάθλημα Ανδρών , Β’ Εθνική κατηγορία.

Την Κυριακή 27 Μαρτίου 2016 στις 17:00 η ομάδα μας των Ανδρών αντιμετώπισε, ως φιλοξενούμενη, τον Αθλητικό ‘Ομιλο Ένωσης Ιλίου για την 24η αγωνιστική (9η αγωνιστική του Β’ γύρου) του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας, στο κλειστό γυμναστήριο Ιλίου Β’ “Γ. Κακούρης” και νίκησε με σκορ 70-81.

Η διακύμανση του σκορ ανά δεκάλεπτο : 23-18, 35-36 (ημίχρονο), 51-60, 70-81 (τελικό).

Οι πόντοι για την ομάδα μας  (προπονητής Ζαβός Αλέξανδρος, βοηθοί προπονητές Παρασκευόπουλος Αλέξανδρος, Μουμούρης Σάντρο) : Ζούπας Λεωνίδας 18(1), Αγγελόπουλος Ιωάννης 5(1), Τοπάλι Αντριάνο 4, Διαμαντόπουλος Σπύρος 16(4), Μέλλος Ανδρέας, Βαρδιάνος Θεόδωρος 14(3), Πίνης Δημήτριος 3(1), Κουκουνιάς Παναγιώτης 10(1), Αλεξάνδρου Ιωάννης, Μπάρμπας Χρήστος 4(1), Βογιατζής Κωνσταντίνος 4, Καμπούρης Νικόλαος 3.

Για την ομάδα της Ένωσης Ιλίου (Ζαφειράκης) : Βαϊδάκης 6, Μπέλλας Γ. 8(2), Φουντάς 9(2), Ραλλάκης, Τσολάκης 15(1), Μπασδέκης 14(2), Μπέλλας Οδ. 11(2), Κόκκας 5, Σκορδάς 2, Γεωργιάδης.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Τσαρούχα και Διμπινούδης (κομισάριος Παλάτος).