Βαθμολογία

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2022-23 (1ος όμιλος)

 6η αγωνιστική
Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Επίθεση Άμυνα Διαφορά
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ 12 6 6 0 381 286 95
ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ 11 6 5 1 376 318 58
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 9 5 4 1 336 264 72
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 9 6 3 3 323 304 19
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 8 5 3 2 282 239 43
ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 6 5 1 4 244 288 -44
ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ 6 5 1 4 249 279 -30
ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 6 5 1 4 273 324 -51
ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 5 5 0 5 193 355 -162

 

η επόμενη αγωνιστική

Α’ ΓΥΡΟΣ
8η αγωνιστική
Ημ/νία Ώρα Γήπεδο Αγώνας
04/12/22 17:00 ΥΜΗΤΤΟΥ (ΠΥΡΚΑΛ) ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014
04/12/22 16:00 ΠΑΝ. ΣΑΛΠΕΑΣ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ – ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ
04/12/22 13:00 ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ
04/12/22 17:00 ΔΑΚ ΑΡΓΟΥΣ ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ

 

οι αγώνες της ομάδας μας

Α’ ΓΥΡΟΣ
Αγων. Ημ/νία Ώρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
16/10/22 17:00 ΥΜΗΤΤΟΥ (ΠΥΡΚΑΛ) ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 86-54
23/10/22 13:30 Δ. ΚΑΛΤΣΑΣ ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 69-61
30/10/22 17:00 ΥΜΗΤΤΟΥ (ΠΥΡΚΑΛ) ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ 66-65
06/11/22 13:00 ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 34-57
13/11/22 17:00 ΥΜΗΤΤΟΥ (ΠΥΡΚΑΛ) ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ 66-42
20/11/22
27/11/22 13:00 ΑΝΔΡΕΑΣ ΒΑΡΙΚΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 47-61
04/12/22 17:00 ΥΜΗΤΤΟΥ (ΠΥΡΚΑΛ) ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014
11/12/22 13:00 Γ. ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
Β’ ΓΥΡΟΣ
10η 18/12/22 13:00 ΤΕΝΤΑ ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
11η 08/01/23 17:00 ΥΜΗΤΤΟΥ (ΠΥΡΚΑΛ) ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ
12η 15/01/23 13:00 ΔΑΚ ΑΡΓΟΥΣ ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
13η 22/01/23 17:00 ΥΜΗΤΤΟΥ (ΠΥΡΚΑΛ) ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
14η 29/01/23 13:00 ΠΑΝ. ΣΑΛΠΕΑΣ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
15η 05/02/23
16η 12/02/23 13:00 ΥΜΗΤΤΟΥ (ΠΥΡΚΑΛ) ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
17η 19/02/23 13:00 ΤΟΦΑΛΟΣ ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
18η 05/03/23 13:00 ΥΜΗΤΤΟΥ (ΠΥΡΚΑΛ) ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ

 

Προβιβάζονται στην Α1 Εθνική κατηγορία γυναικών δύο ομάδες που θα προκύψουν από την τελική φάση των play off, στα οποία συμμετέχουν οι τέσσερις πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο, της κανονικής φάσης (δέκα έξι ομάδες).

Θα υποβιβαστούν στα τοπικά πρωταθλήματα οι τρεις τελευταίες ομάδες της κανονικής φάσης, από κάθε όμιλο (δώδεκα ομάδες) και επιπλέον δύο ομάδες που θα προκύψουν από την τελική φάση των play out, στα οποία συμμετέχουν η 5η και 6η ομάδα του κάθε ομίλου από την κανονική φάση (οκτώ ομάδες).