« Όλες οι Εκδηλώσεις

• Αυτή η εκδήλωση έχει τελειώσει.

Α2 Ανδρών: Αμύντας – ΓΣ Ελευθερούπολης 47-79

Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2020 , 17:00

Ξεκίνημα με βαριά ήττα για τον Αμύντα, στην άδεια “Πυρκάλ” από την Ελευθερούπολη σε έναν αγώνα που τίποτε δεν πήγε καλά για τους γηπεδούχους.

Οι παίκτες του Μάη Κωνσταντινίδη έβαλαν το 1ο καλάθι του αγώνα και της σεζόν με κάρφωμα του Σάλεχ και ολοκλήρωσαν το 1ο δεκάλεπτο ακολουθώντας με 3 πόντους το σκορ (18-21). Από το επόμενο δεκάλεπτο έως το τέλος του αγώνα δεν μπόρεσαν να αντιμετωπίσουν τους φιλοξενούμενους με κύριο χαρακτηριστικό την τρομερή τους αστοχία!! Ενδεικτικό το σκοράρισμά μας στο 1ο πεντάλεπτο του 2ου δεκαλέπτου μόνο με 1 καλάθι του Βαρδιάνου και στο 3ο δεκάλεπτο μόνο με 7 πόντους του Κανονίδη. Να τονίσουμε την αγωνιστική ανετοιμότητα των Κανονίδη και Τοπάλλι, αλλά και την απουσία των τραυματιών Ζούπα και Κουκουνιά.

Επόμενη αναμέτρηση, το επόμενο Σάββατο, με το Παγκράτι στο τοπικό ντέρμπυ του Μετς (17/10 , 17:00).

Αμύντας – Ελευθερούπολη 47-79

Δεκάλεπτα: 18-21, 25-47, 32-63, 47-79
Διαιτητές: Παναγιώτου, Κατραχούρας και Τσιμπούρης (κομισάριος Δούκας)
Αμύντας (Κωνσταντινίδης): Έξαρχος, Τοπάλλι 3, Σιούντρης 4, Οικονόμου 4, Βαρδιάνος 2, Σάλεχ 2, Κανονίδης 11(1) (5 κερδ.φάουλ, 8 ριμπ), Γιούση 4, Γκάτζο 8(1) (5 ριμπ.), Μπέλη 9(1), Τάγαρης, Αποστολάκης.
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Μπάτσος, Τσιλούλης 9(2), Τσουμάνης 16(1), Χρυσόπουλος 7(1), Ράπτης 2, Σταμπουλής 2, Ερμείδης 6(2), Χαρίτογλου 3(1), Δημάκος 20(2), Χάλαρης 2, Νίκου 12(2).