« Όλες οι Εκδηλώσεις

• Αυτή η εκδήλωση έχει τελειώσει.

Α2 Γυναικών: Αγ.Παρασκευή – Αμύντας 57-42

Κυριακή 02 Δεκεμβρίου 2018 , 19:30

Ήττα για την ομάδα μας των γυναικών στο κλειστό Κοντόπευκου από την Αγ.Παρασκευή.

Τα κορίτσια μας ξεκίνησαν μουδιασμένα τον αγώνα και το 1ο δεκάλεπτο τελείωσε με σκορ 15-6 χωρίς να έχουμε μπει στο ματς. Συνεχίστηκε η κακή εμφάνιση και η αστοχία μας με αποτέλεσμα το 1ο καλάθι του 2ου δεκαλέπτου να έρθει στο 15′. Στη συνέχεια δυνάμωσε η άμυνά μας και ευστοχώντας στα σουτ μειώσαμε στο 15′ σε 18-14, στο 19′ σε 19-18 και προηγηθήκαμε στο ημίχρονο με σκορ 19-20.

Στο 3ο δεκάλεπτο οι ομάδες ήταν διαδοχικά μπροστά στο σκορ όπου ένα αντιαθλητικό και στη συνέχεια μία τεχνική πονή σε παίκτριά μας έβαλε μπροστά τη γηπεδούχο με 28-22 στο 24′. Οι παίκτριές μας προσπάθησαν και με όπλο την άμυνα πλησίασαν 30-28 στο 27′. Σε αυτό το σημείο επανήλθε η αστοχία μας και το δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 38-30. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η αστοχία συνεχίστηκε, η έλλειψη συγκέντρωσης που οδήγησε σε λάθη και τα μεγάλα καλάθια της αντιπάλου οδήγησαν το σκορ στο τελικό 57-42.

Επόμενη αναμέτρηση (9/12 18.00) για την 7η αγωνιστική με την Ηλιούπολη στην έδρα μας.

Αγ.Παρασκευή – Αμύντας 57-42

Δεκάλεπτα: 15-6, 19-20, 38-30, 57-42

Αγ.Παρασκευή (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Γκαγκανάτσου, Κλείτσα 4, Γκάνια 3(1), Κοντογιάννη, Γρίσπου 16(2), Τσέρου 10(2), Παπαντώνη, Ακρίβου 6, Πετυχάκη, Αμίτση, Κούκη 12, Αντωγειαννάκη 6.

Αμύντας (Δρακάκη, Λιάκου): Γιργουτάκη Νίκη 7(1), Τριμέρη Μαρία 8(1), Μαργώνη Ζωή 4, Καλλιώρα Εύα 6, Τζέμη Ναταλί 11, Τσαγκαράκη Ηλιάνα, Σιδηροπούλου Έλενα, Καράλη Σαββίνα, Καράντζαλου Ζωή, Αθανασούλια Ρούλα, Ντάνου Μαντώ 2, Κόρμπου Μαρία 4.

Διαιτητές: Κοτσώνης, Κηπώσης (κομισάριος Φαλούκας)