Παιδικό Α’ ΕΣΚΑ: Απόλλων – Αμύντας 53-47

Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2020 , 20:00

Ήττα για τους Παίδες στο κλειστό του Απόλλωνα σε ένα πολύ ανταγωνιστικό αγώνα στην εξέλιξή του, με αμείωτο ενδιαφέρον, που η πρωτοπορία άλλαζε συνεχώς και είχε ισόπαλο σκορ σε πολλά του σημεία. Σημείο του αγώνα η επιθετική δυστοκία των φιλοξενούμενων στο 3ο δεκάλεπτο και η ψυχωμένη προσπάθεια των αθλητών του Τάσου Πομόνη στα μέσα του τελευταίου δεκάλεπτου, που ανέτρεψαν την πρωτοπορία των γηπεδούχων (38-30), δημιουργώντας ένα ματς θρίλερ που το πήρε ο πιο εύστοχος και τυχερός στη διαδικασία των φάουλ-βολών των τελευταίων δευτερολέπτων.

Πρωτάθλημα ΕΣΚΑ , Α΄κατηγορία Παίδων (1ος όμιλος).

Την Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2020, στις 20:00, η ομάδα μας του Παιδικού αντιμετώπισε, ως φιλοξενούμενη, την ομάδα του Γυμναστικού Συλλόγου Απόλλωνα Σμύρνης για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ Α’ κατηγορίας (1ου ομίλου) στο κλειστό γυμναστήριο του Απόλλωνα και ηττήθηκε με σκορ 53-47.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 11-15, 22-26, 35-30, 53-47

Διαιτητές: Ορφανός Ιορδάνης και Αντωνόπουλος Παναγιώτης

Απόλλων (Γκινουτσης): Τσιλικας, Γρυλωνακης 5(1), Κωνσταντινιδης 2, Βαβουρακης, Χαντζαρα, Καρακασης, Φραγκουλιδης 8(1), Μακρης 3, Παπαδοπουλος 13(3), Πισιμισης-Μπεκατωρος 9, Βουρκουτιωτης 5, Ιατρου 8

Αμύντας (Πομόνης Τάσος): Καραμπέτσιος 7(1), Τσιλιμπάρης 5, Καραφίνας 3, Βενιέρης, Ζωγόπουλος 3, Λογοθέτης, Χουστουλάκης 4, Καραγκούνης 4, Μπιλίρης 3, Περίχαρος, Μπαλωτής 7(1), Οικονόμου 11

Επόμενη αναμέτρηση στο Δαΐς, την ερχόμενη Τρίτη (27/10 , 21:30), με τα εκπαιδευτήρια Δούκα.