Σπουδαίο «διπλό» και πρόκριση στο Final 4 για τους Βετεράνους

Στο Final 4 του Πρωταθλήματος Σ/Κ του ΕΚΑ προκρίθηκε ο Αμύντας! Οι Βετεράνοι μας πέτυχαν σπουδαία νίκη με 63-50 επί της Salfo, μετά από εξαιρετική εμφάνιση, στο τρίτο και καθοριστικό ματς της σειράς στα Play Off.

Η ομάδα μας πήγε αποφασισμένη στο ΟΑΚΑ και με εξαιρετική άμυνα, αλλά και υψηλό ποσοστό ευστοχίας στα τρίποντα (11/28), ουσιαστικά τελείωσε το ματς από το τρίτο δεκάλεπτο, όταν και πήρε διαφορά 15 πόντων. Στην τελευταία περίοδο η διαφορά δεν έπεσε ποτέ κάτω από τους 9 πόντους, αφού ακόμα και στην πίεση του αντιπάλου ο Αμύντας είχε περισσότερες δυνάμεις, αλλά και καθαρό μυαλό και επέβαλε πλήρως τον ρυθμό του.

Με αυτή την νίκη, οι Βετεράνοι μας στην πρώτη τους μόλις συμμετοχή στο Εργασιακό πρωτάθλημα της Α1 Κατηγορίας Πραγματοποίησαν μια ακόμα υπέρβαση! Στον Ημιτελικό θα αντιμετωπίσουν την δεύτερη ομάδα της κανονικής διάρκειας Kalman. Στον άλλο Ημιτελικό, η Πρωταθλήτρια τα τελευταία έτη, Healthcare, θα αντιμετωπίσει την Κηφισιά.

Το Final 4 θα διεξαχθεί το διάστημα 06-09/06, ύστερα από κενό δύο εβδομάδων λόγω εκλογών, σε γήπεδο που θα ανακοινωθεί στις επόμενες ημέρες.

Ευχόμαστε στην ομάδα μας Καλή Επιτυχία και να διασκεδάσει την τελική φάση!