Α2 Ανδρών: Χαρίλαος Τρικούπης – Αμύντας 81-65

Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2021 , 17:00

Επιστροφή από την πρωτεύουσα του Νομού Αιτωλοακαρνανίας με το κίτρινο φύλλο για τον Αθλητικό Όμιλο Αμύντα Υμηττού σε ένα ματς που η τελική διαφορά δεν ανταποκρίνεται στην προσπάθειά τους.

Με μεγάλη ένταση ξεκίνησαν οι παίκτες και των δύο ομάδων με στόχο την πρωτοπορία, που άλλαζε συνεχώς κάτοχο και τους φιλοξενούμενους να κλείνουν την πρώτη περίοδο προηγούμενοι με ισχνή διαφορά (12-15). Στο δεύτερο δεκάλεπτο η αστοχία εμφανίστηκε για τους “πορτοκαλί” και παρόλο την προσπάθειά τους, πήγαν στα αποδυτήρια με τους γηπεδούχους στο +8 (38-30).

Μετά την ανάπαυλα η μεγάλη προσπάθεια των παικτών του Μάη Κωνσταντινίδη για την ανατροπή δεν απέδωσε απέναντι σε μία ιδιαίτερη μεγάλη ευστοχία των γηπεδούχων με το ταμπλό να γράφει στο 40′ 81-65.

Επόμενη αγωνιστική η αναβληθέντα 6η σε 4 ημέρες στου Στρέφη με τον Τρίτωνα (1/12 , 17:00).

Χαρίλαος Τρικούπης – Αμύντας 81-65

Δεκάλεπτα: 12-15, 38-30, 59-50, 81-65

Χαρίλαος Τρικούπης (Μούτσιος): Χείλαρης 5, Βλάσιος, Δημητρακόπουλος 8(1), Παπαδιονυσίου 13(3), Καζάνας, Αγγέλου 3(1), Στάθης, Λιάπης 5, Λεγκίκας 21(7), Παγουρας, Αλίχοντζιτς 13, Βασιλόπουλος 13(3)

Αμύντας (Κωνσταντινίδης): Έξαρχος, Αβάρε (4/9) (5 ασ.), Άουτερβααλ, Ζούπας 1, Τοπάλι 4, Σιούντρης 5(1), Γκρέκας 12(3), Κουκουνιάς 2, Γιούση, Γκάτζο 6(2/2), Μπέλη 9(1) (6 ριμπ.), Βύρλας 11 (8 ριμπ.)

Διαιτητές: Αναστόπουλος, Καρπάνος και Κανελλόπουλος (κομισάριος Πατσαντζόπουλος)