« All Events

• This event has passed.

Α2 Γυναικών: Αμύντας-Χανιά 43-46

Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2018 , 12:00

Αυλαία με το… αριστερό για το Πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών έκανε ο Αμύντας, ο οποίος ηττήθηκε εντός έδρας από τα Χανιά με 43-46.

Τα κορίτσια της Φρόσως Δρακάκη ξεκίνησαν πολύ αγχωμένα το παιχνίδι, με αποτελέσματα να βρίσκονται πίσω με διψήφια διαφορά στο ημίχρονο. Το κακό μας πρώτο ημίχρονο διαδέχθηκε μία μεγάλη προσπάθεια στα δύο τελευταία δεκάλεπτα με επιμέρους σκορ 28-14. Στα τελευταία τρία λεπτά η απόσταση έφτασε το -2 (42-44) ύστερα από επτά συνεχόμενους πόντους της Καλλιώρα. Η Ντάνου μείωσε σε 43-44, όμως, τα άστοχα σουτ στις τελευταίες προσπάθειες στέρησαν τη νίκη από την ομάδα μας.

ΑΜΥΝΤΑΣ – ΧΑΝΙΑ 43-46

Δεκάλεπτα: 8-13, 15-32, 30-39, 43-46

Διαιτητές: Κρεσταινίτης και Τσακιράκη (κομισάριος Γολεγού)

Αμύντας (Δρακάκη): Γιργουτάκη Νίκη, Τριμέρη Μαρία, Μαργώνη Ζωή 11, Καλλιώρα Εύα 13(1), Τζέμη Ναταλί, Τσαγκαράκη Ηλιάνα, Παπαθανασίου Καλλιόπη, Καράλη Σαββίνα 2, Σιδηροπούλου Έλενα, Αθανασούλια Ρούλα, Ντάνου Μαντώ 5, Κόρμπου Μαρία 10

Χανιά (Ψυχογιου): Πρασιανακη, Παπαμαρκακη 8(1), Γαλανακη, Βασιλογιαννακη, Κουφογιαννη 11, Ψυχογιου 8(1), Παπαδακη, Σκουμπακη, Δρικακη, Φωτιαδη 9, Δεληγιαννη 10