Α2 Γυναικών: Φάρος Κερατσινίου – Αμύντας 57-50

Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018 , 15:30

Ήττα για την ομάδα μας των γυναικών στο κλειστό “Παν.Νικολαΐδης” απέναντι στο Φάρο Κερατσινίου.

Τα κορίτσια της Φρόσω Δρακάκη ξεκίνησαν πολύ δυνατά τον αγώνα με πολυφωνία στην επίθεση και διαδοχικά καλάθια έχοντας το απόλυτο 0-12 στο 4ο λεπτό. Στη συνέχεια η ομάδα του Φάρου αντέδρασε κλείνοντας το 1ο δεκάλεπτο με σκορ 10-15. Στο 2ο δεκάλεπτο οι παίκτριες του Φάρου πλησίασαν στο σκορ, με μία γενικότερη αστοχία και από τις δύο ομάδες, κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 22-24.

Στο 3ο δεκάλεπτο οι ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ με την ομάδα του Φάρου να προηγείται για πρώτη φορά στον αγώνα 31-30 με εύστοχο τρίποντο στο 24′. Το 3ο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 37-36 με το ταμπλό να δείχνει σε πολλά σημεία του ιοπαλία. Η αστοχία μας και η έλλειψη συγκέντρωσης, που οδήγησε σε λάθη, στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν μας κράτησε κοντά στο σκορ, 44-36 στο 33′ και παρά τη δυνατή προσπάθεια των κοριτσιών μας να επιστρέψουν καίρια καλάθια από τις αντιπάλους στα τελευταία λεπτά δεν μας άφησαν να διεκδικήσουμε τη νίκη.

Επόμενη αναμέτρηση για την 6η αγωνιστική με την Αγ.Παρασκευή στο κλειστό Κοντόπευκου, την Κυριακή 2 Δεκεμβρίου, στις 19.30.

Φάρος Κερατσινίου – Αμύντας 57-50

Δεκάλεπτα: 10-15, 22-24, 37-36, 57-50

Φάρος Κερατσινίου (Πρασσα, Ρουμάνη): Γραμματικού, Καρακασίδου 24(3), Χόντο 6(2), Ταντουρόφσκα 7, Παπαϊωάννου, Κοντραφούρη 12(1), Ισκιόγλου 8, Κιαούλια Μαλ., Κιαουλια Μαρ., Μπαϊμπάκη, Κουτσοδήμου.

Αμύντας (Δρακάκη, Λιάκου): Γιργουτάκη Νίκη4, Τριμέρη Μαρία 4, Μαργώνη Ζωή12(1), Καλλιώρα Εύα 10(1), Τζέμη Ναταλί 2, Τσαγκαράκη Ηλιάνα 3, Σιδηροπούλου Έλενα, Καράλη Σαββίνα, Καράντζαλου Ζωή, Αθανασούλια Ρούλα, Ντάνου Μαντώ 4, Κόρμπου Μαρία 11

Διαιτητές: Βελέντζας και Δαγκλής (κομισάριος Δραμεσιώτης)