Εφηβικό, Α2 ΕΣΚΑ: Κολλέγιο Ντερη – Αμύντας 70-77

Τρίτη 16 Ιανουαρίου , 21:00

Πρωτάθλημα ΕΣΚΑ, Α2 κατηγορία Εφήβων, 1ος όμιλος δυναμικότητας

Συνεχίζει αήττητος ο πρωτοπόρος Αθλητικός Όμιλος Υμηττού Αμύντας, στο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας Εφήβων της ΕΣΚΑ και για τη 15η αγωνιστική επικράτησε επί του Κολλεγίου Ντερη, στην Αγία Παρασκευή.

Δεν στοίχησε στους αθλητές του Λεωνίδα Ζούπα, το προβάδισμα των ανταγωνιστικών γηπεδούχων στο Α’ ημίχρονο (43-30) και με βελτιωμένη απόδοση από το τρίτο δεκάλεπτο και ειδικότερα στην τέταρτη περίοδο, κατάφεραν να επιστρέψουν στον Υμηττό με το διπλό και στην πρώτη θέση της κατάταξης.

Επόμενη αναμέτρηση στο κλειστό του Υμηττού, με την Ακαδημία Ανάπτυξης Αθλητών, για τη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος (Τρίτη 23/1/24 , 21:30).

Κολλέγιο Ντερη – Αμύντας 70-77

Δεκάλεπτα: 20-14, 43-30, 59-50, 70-77

Κολλέγιο Ντερη (Καντζιλιερης): Νινιος 4, Στεφανου 3(1), Παπανικολαου, Μιχαλιος, Λασπας 14(1), Καραγεωργος 18, Μεροδουλακης 2, Ραπτης 18(1), Κωνσταντακης, Γιαννακης 11(3), Ρηγας, Τσοκαλης

Αμύντας (Ζούπας, Σαλίχος): Αλεύροντας 13, Παπαδογιάννης 5(1), Ιωάννου 5, Νιώτης 2, Αδαμούδας 16, Πατέλης 5, Βούτσινος 6, Σιταράς 5, Γκουο, Παναγιωτόπουλος 16(1), Γιαννίκος, Αλεξίου 4

Διαιτητές: Λαζόγκα Γεωργία και Βαλουξής Αλέξανδρος