Α2 Γυναικών: Αμύντας – Αγ.Παρασκευή

Κυριακή 01 Νοεμβρίου 2020 , 18:00

Στόχος και αυτήν την αγωνιστική για τις γυναίκες του Αμύντα η νίκη, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών απέναντι στην Αγία Παρασκευή, εντός έδρας.

Η ομάδα μας έρχεται από την ήττα θρίλερ, στην παράταση, στα Μελίσσια και οι φιλοξενούμενοι με 2 νίκες στις πρώτες αγωνιστικές, στην Ικαρία και με την ΑΕΚ Περιστερίου στην έδρα τους.

Οι πιο πρόσφατες αναμετρήσεις των δύο ομάδων ήταν στην πρώτη μας φορά στην Α2 τη σεζόν 2018-19, οπότε ο Αμύντας είχε ηττηθεί στο κλειστό του Κοντόπευκου με 57-42, αλλά και στον Β΄ γύρο στην Πυρκάλ (46-51). Αντίπαλος στους συγκεκριμένους αγώνες ήταν και η τωρινή μας παίκτρια Σόφη Κλείτσα, που ήταν μέλος της αντίπαλης ομάδας για τρεις συνεχόμενες χρονιές στην Α2 (2016-2019). Οι προηγούμενες αναμετρήσεις ήταν στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας ΕΣΚΑ μέχρι την περίοδο 2014-15 όπου η ομάδα της Αγίας Παρασκευής κατέκτησε το πρωτάθλημα και την άνοδο στην Α2 Εθνική, όπου αγωνίζεται έως και σήμερα.

Κλειστό Υμηττού | 1/11/2020 | 18:00
Αμύντας – Αγ.Παρασκευή

Διαιτητές του αγώνα ορίστηκαν οι Γαραντζιώτης και Καψιώχας (κομισάριος Αλέτρας).

Άμεση ενημέρωση για την έκβαση του ματς στις ιστοσελίδες μας!!

Ενημερωθείτε, επίσης, για τη βαθμολογία τους αγώνες της ομάδας μας, το πρόγραμμα του πρωταθλήματος, αλλά και πληροφορίες για το τμήμα μέσα από τις σελίδες του amyntas.gr.