« Όλες οι Εκδηλώσεις

• Αυτή η εκδήλωση έχει τελειώσει.

Κορασίδες, Α’ ΕΣΚΑ: Αμύντας – Δόξα Βύρωνος 43-51

Σάββατο 09 Νοεμβρίου 2019 , 21:00

Το πολύ καλό πρώτο ημίχρονο των παικτριών του Θανάση Παναγιωτόπουλου δεν είχε συνέχεια και η αντίπαλη ομάδα έφυγε με το ροζ φύλλο από την Πυρκάλ. Η χαλάρωση στην άμυνα κυρίως στο 3ο δεκάλεπτο ήταν κύρια ο λόγος που οι Κορασίδες μας δεν κατέκτησαν τη νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας.

Πρωτάθλημα ΕΣΚΑ , Α΄κατηγορία Κορασίδων.

Το Σάββατο 9 Οκτωβρίου 2019, στις 21:00, η ομάδα μας των Κορασίδων αντιμετώπισε, ως γηπεδούχος, την ομάδα του Ποδοσφαιρικού Αθλητικού Ομίλου Δόξα Βύρωνα για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ Α’ κατηγορίας Κορασίδων στο κλειστό γυμναστήριο Υμηττού «Πυρκάλ» και ηττήθηκε με σκορ 43-51.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 11-7, 21-18 (ημίχρονο), 32-38, 43-51 (τελικό).

Οι πόντοι για την ομάδας μας (προπονητής Παναγιωτόπουλος Θανάσης) : Χατζηνικολή Ειρήνη 18(3), Νικητάκη Χριστιάννα, Τσούτσουρα Άρτεμις 3(1), Ραψομανίκη Σοφία 6(2), Κατωπώδη Σωτηρία-Μελίνα 2, Σταθοπούλου Βικτωρία 5, Κωσταρίδη Σταυρούλα 9, Δομενικιώτη Φωτεινή, Ντουβά Βανέσσα-Σοφία, Καυχίτσα Μαρία, Σκαφίδα Αφροδίτη, Οικονόμου Ζωή- Μαρία.

Για την ομάδα της Δόξας Βύρωνα (Τατα) : Πετσουνη 2, Πετροπουλου 12(1), Δομνιδου, Μπακαλάκη, Μπεκα, Παπαδοπουλου, Πιτσα 2, Μαρρακη, Μεζινι 26(3), Ανδριοπουλου 3, Βενετσανου 6.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Αντωνόπουλος Παναγιώτης και Μαγκουσάκης Μανώλης.

Επόμενος αγώνας για τις Κορασίδες το επόμενο Σάββατο (16/11 19:00) στη Νέα Φιλαδέλφεια με τον Ιωνικό.

Ενημερωθείτε, επίσης, για τη βαθμολογία τους αγώνες της ομάδα μας, το πρόγραμμα του πρωταθλήματος, αλλά και αναλυτικότερα στοιχεία του τμήματος.