Νεάνιδες, A’ ΕΣΚΑ: Αμύντας – Αθηναϊκός 48-56

Δευτέρα 18 Νοεμβρίου 2019 , 21:45

Πολύ συναρπαστικός αγώνας των Νεανίδων μας με τον Αθηναϊκό στην Πυρκάλ που κρατούσε σε αγωνία τους θεατές μέχρι τα τελευταία λεπτά. Οι παίκτριες του Θανάση Παναγιωτόπουλου εναλλάσσονταν στην πρωτοπορία του σκορ συνεχώς με τις αντίπαλες, αλλά λανθασμένες επιθετικές επιλογές στα τελευταία λεπτά έφεραν την ήττα.

Πρωτάθλημα ΕΣΚΑ , Α΄κατηγορία Νεανίδων.

Την Δευτέρα 18 Νοεμβρίου 2019, στις 21:45, η ομάδα μας των Νεανίδων αντιμετώπισε, ως γηπεδούχος, την ομάδα του Αθηναϊκού Αθλητικού Συλλόγου για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ Α’ κατηγορίας Νεάνιδων, στο κλειστό γυμναστήριο Υμηττού “Πυρκάλ” και ηττήθηκε με σκορ 48-56.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 13-15, 28-28 (ημίχρονο), 37-43, 48-56 (τελικό).

Οι πόντοι για την ομάδα μας (προπονητής Παναγιωτόπουλος Θανάσης): Χατζηνικολή Ειρήνη 8(2), Τσούτσουρα Άρτεμις, Ραψομανίκη Σοφία, Καράντζαλου Λουκία 3, Πατσιώτη Ηλιάνα 10, Αναστασοπούλου Κατερίνα, Κατωπώδη Σωτηρία-Μελίνα 4, Καραδήμου Έλενα 4, Βαρβιτσιώτη Σοφία 17, Σταθοπούλου Βίκυ 2.

Για την ομάδα του Αθηναϊκού (Βουλκιδη) : Καρυοφύλλη 7, Βουλκιδη, Κουτσιριμπα 16(1), Πασχαλη 2, Ζεμπια, Τριανταφυλλου 8, Γοργογιαννη, Ταρλα 21(3) Μπιλλη, Ζωγραφακη 2, Γκατζουνη.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Κούλης Χαράλαμπος και Αναγνώστου Θωμάς.

Επόμενος αγώνας για τις Νεάνιδες την επόμενη Δευτέρα (25/11 , 21:45) εκτός έδρας στο Γαλάτσι.

Ενημερωθείτε, επίσης, για τη βαθμολογία τους αγώνες της ομάδα μας, αλλά και το πρόγραμμα του πρωταθλήματος, μέσα από τις σελίδες του www.amyntas.gr .