Κορασίδες, Α’ ΕΣΚΑ: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλεφειας – Αμύντας 48-60

Σάββατο 16 Νοεμβρίου 2019 , 19:00

Άλλη μία πολύ σημαντική νίκη των Κορασίδων μας για τη συνέχεια του πρωταθλήματος στη Νέα Φιλαδέλφεια, που συνδυάστηκε με αρκετά καλή εμφάνιση. Οι παίκτριες του Θανάση Παναγιωτόπουλου προσπάθησαν από το 1ο λεπτό για τη νίκη και ήταν μπροστά στο σκορ σχεδόν σε όλο το 40λεπτο. Η ευστοχία τους κυρίως έφερε το ροζ φύλλο αγώνα απέναντι σε μία ομάδα αρκετά ανταγωνιστική. Σημαντική νίκη για την παραμονή στην Α’ κατηγορία και άνοδος στη βαθμολογία.

Πρωτάθλημα ΕΣΚΑ , Α΄κατηγορία Κορασίδων.

Το Σάββατο 16 Νοεμβρίου 2019, στις 19:00, η ομάδα μας των Κορασίδων αντιμετώπισε, ως φιλοξενούμενη, την ομάδα του Αθλητικού Συλλόγου Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ Α’ κατηγορίας Κορασίδων στο κλειστό γυμναστήριο Νέας Φιλαδέλφειας και νίκησε με σκορ 48-60.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 12-18, 31-35 (ημίχρονο), 37-48, 48-60 (τελικό).

Οι πόντοι για τον Ιωνικό (): Ρειση, Σταυρουλοπουλου 15(1), Σταμελου 3, Γκεκα, Ριζου 5, Γεωργιτση 2, Κατρη, Αιβαλιωτη 5, Κατρακαζου 18

Οι πόντοι για την ομάδας μας (προπονητής Παναγιωτόπουλος Θανάσης) : Χατζηνικολή Ειρήνη 32(4), Νικητάκη Χριστιάννα, Τσούτσουρα Άρτεμις 3(1), Ραψομανίκη Σοφία 5(1), Κατωπώδη Σωτηρία-Μελίνα 4, Σταθοπούλου Βικτωρία 14(1), Κωσταρίδη Σταυρούλα 2, Δομενικιώτη Φωτεινή, Ντουβά Βανέσσα-Σοφία, Κωσταρίδη Μαρία, Οικονόμου Ζωή- Μαρία.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Πετράκης Ιωάννης και Βαγγαλης Παναγιώτης.

Επόμενος αγώνας με τον Προμηθέα, στην Πυρκάλ, το επόμενο Σάββατο (23/11 , 21:00).

Ενημερωθείτε, επίσης, για τη βαθμολογία τους αγώνες της ομάδα μας, αλλά και για το πρόγραμμα του πρωταθλήματος μέσα από τις σελίδες του www.amyntas.gr .