Παιδικό, Α’ ΕΣΚΑ: Αμύντας – ΑΕΚ 50-67

Τρίτη 04 Φεβρουαρίου 2020 , 20:00

Ήττα για τους Παίδες μας στην “Πυρκάλ” από τους Παίδες της ΑΕΚ. Οι παίκτες του Τάσου Πομόνη με κακές επιλογές σε άμυνα και επίθεση στο 1ο ημίχρονο, έμειναν πίσω στο σκορ με διαφορά 22 πόντων (20-42). Προσπάθησαν στην επανάληψη και ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί σε ορισμένα σημεία με το επιμέρους σκορ να διαμορφώνεται υπέρ τους (30-25). Εκτός της ανωτερότητας του αντιπάλου και οι τραυματισμοί παικτών μας, που δεν αγωνίστηκαν, ήταν οι κύριες αιτίες που έκριναν το τελικό αποτέλεσμα.

Πρωτάθλημα ΕΣΚΑ , Α΄κατηγορία Παίδων.

Την Τρίτη 4 Φεβρουαρίου 2020, στις 20:00, η ομάδα μας των Παίδων αντιμετώπισε, ως γηπεδούχος, την ομάδα της Αθλητικής Ένωσης Κωνσταντινουπόλεως για τη 17η αγωνιστική (6η Β’ γύρου) του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ Α’ κατηγορίας Παίδων στο κλειστό γυμναστήριο Υμηττού «Πυρκάλ» και ηττήθηκε με σκορ 50-67.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα 11-24, 20-42 (ημίχρονο), 31-53, 50-67 (τελικό).

Οι πόντοι για την ομάδα μας (προπονητής Πομόνης Τάσος): Σεπεντζής 3(1), Σημιακάκης 8, Τσάμης, Κυπουρός, Τσίγκανος 16, Τζερεμές 2, Μπουρδουκλής-Αθανασίου 5,  Σταθόπουλος 7(1), Αδαμούδας 9(2), Μητρο, Μοιρώτσος, Σμαϊλης.

Για την ομάδα της ΑΕΚ (Τσεπελης): Στιβακτης 2, Βαρδης 8, Θρασυβουλιδης 4, Γογολος, Κεραμιδας 10, Μπουντουβης, Βλασσοπουλος 10(1), Παυλιτινας 15, Λεβεντης 3(1), Μενεξιαν, Παναγιωτοπουλος, Δρελλας 15(1).

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Πόντας Ευάγγελος και Ουσταμπασίδης Ρήγας.

Οι Παίδες είχαν ηττηθεί στον αγώνα του Α’ γύρου στην Νέα Φιλαδέλφεια με σκορ 94-63.

Επόμενος αγώνας στο Ίλιον για τη 18η αγωνιστική (11/2 , 20:00).

Ενημερωθείτε, επίσης, για τη βαθμολογία, τους αγώνες της ομάδας μας, το πρόγραμμα του πρωταθλήματος, αλλά και πληροφορίες για το τμήμα, μέσα από τις σελίδες του amyntas.gr.